Wiele osób jest zainteresowanych makijażem permanentnym. Jest to doskonałe rozwiązanie, które zapewnia klientom perfekcyjny wygląd przez bardzo długi czas. Jednak, aby go wykonać trzeba się wybrać do specjalistycznego salonu kosmetycznego. Satysfakcjonujący efekt mogą uzyskać jedynie doświadczeni styliści, którzy posługują się sprawdzonym sprzętem. Wiedzę praktyczną i teoretyczną z zakresu makijażu permanentnego można nabyć na specjalnych szkoleniach i kursach.
Makijaż permanentny to nic innego, jak pewien specjalny zabieg kosmetyczny, który pozwala na trwałe podkreślenie oczu, brwi i ust. Aby go wykonać wykorzystuje się specjalny sprzęt, a także trwały pigment. Klientki najczęściej decydują się na wykonanie:
– kreski na dolnej albo górnej powiece,
– wyregulowanie i zagęszczenie brwi,
– zaznaczenia kontury ust i wzmocnienie czerwieni.
Warto podkreślić, że makijaż permanentny to bardzo ciekawa i skuteczna alternatywa dla bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Zapewnia on bardziej naturalny i subtelny efekt. Profesjonalnie wykonany makijaż permanentny doskonale podkreśla wszelkie walory urody oraz pozwala na zamaskowanie niedoskonałości. Dzięki dobrze dobranym pigmentom, można zatuszować defekty skóry jak np. blizny czy przebarwienia. Ponadto takie rozwiązanie jest często stosowane w przypadku osób, które utraciły włosy na rzęsach lub brwiach z uwagi na różne choroby.
Makijaż permanentny można także nazwać makijażem konturowym lub trwałym, a także mikropigmentacją. Przebiega on w bardzo łatwy sposób. Pod skórę wprowadza się wybrane pigmenty, które przedostają się do drugiej i trzeciej warstwy naskórka, czyli mniej więcej 0,5 mm w głąb. Jest to mniejsza głębokość niż w przypadku tradycyjnego tatuażu. Aby można było dokładnie wprowadzić pigment, konieczne jest zastosowanie cieniutkiej, długiej igły. Jest to narzędzie jednorazowe, dlatego nie ma żadnych obaw higienicznych. Makijaż permanentny jest przeprowadzany pod znieczuleniem, aby nie sprawiał uczucia zbyt dużego dyskomfortu.
Można powiedzieć, że makijaż permanentny wykonywany przez doświadczoną linergistkę jest wykonywany w trzech głównych etapach. Pierwszy z nich to zwyczajna konsultacja, w trakcie której specjalista dokonuje makijaż zwyczajnymi kosmetykami, aby pokazać jaki będzie efekt końcowy. Ponadto konsultacja pozwala też na wykluczenie wszelkich przeciwwskazań. Kolejnym etapem jest przeprowadzenie zabiegu. Rozpoczyna się on od wykonania znieczulenia miejscowego, następnie linergistka wprowadza barwnik przy pomocy specjalnej, jednorazowej igły.
Do wykonania makijażu używa się jedynie sprawdzonych barwników, które posiadają wszelkie niezbędne atesty. Nie można zastosować zbyt mocnego pigmenty, aby efekt nie był nienaturalny. Trzecim i ostatnim etapem jest dokonanie korekty. Można tego dokonać dopiero po pewnym czasie. Kilka dni po zabiegu zaczną pojawiać się strupki, a skóra będzie się złuszczać. Po około miesiącu można przystąpić do korekty. Polega ona na dodaniu pigmentu tam, gdzie są ewentualne ubytki.
Podczas kursu makijażu permanentnego słuchacze zostaną wyposażeni w bardzo przydatną wiedzą. Indywidualne szkolenia są bardzo dobrym rozwiązaniem. Szkoleniowiec cały swój czas i uwagę poświęca właśnie jednemu kursantowi. Wszystko prezentowane jest krok po kroku, powoli tak, aby można było dokładnie przyswoić nową wiedzę i umiejętności. W trakcie kursu, duży nacisk kładzie się na ćwiczenia praktyczne i treningi. Tylko w praktyce można się nauczyć wykonywać perfekcyjny makijaż permanentny. Zajęcia są także prowadzone na każdym poziomie zaawansowania.
Kreski i inne elementy makijażu permanentnego warto wykonywać profesjonalnym, zaawansowanym sprzętem. Pozwala on na wielką precyzję w działaniu, a także na trwałość. Ponadto, trzeba zainwestować w sprawdzone barwniki. Powinni się one odznaczać wysoką trwałością i dobrą jakością. Jest to jedyna gwarancja tego, że efekt końcowy będzie pożądany i satysfakcjonujący. Paleta kolorystyczna jest bardzo bogata, dzięki czemu makijaż można dostosować do każdej karnacji.
Makijaż permanentny, który został wykonany przez doświadczoną osobę, przy pomocy specjalistycznego sprzętu i dobrego jakościowo barwnika, może się utrzymać na skórze nawet dwa do cztery lata. Trwałość jest jednak zależna od kilku czynników takich jak: kondycja karnacji i jej typ, umiejętności linergistki, głębokość wprowadzania pigmentu, reakcje układu odpornościowego, odpowiednia pielęgnacja po wykonaniu zabiegu, a także systematyczne uzupełnianie barwnika, w miejscach, a których pojawiły się jakieś ubytki. Aby kolor przez cały czas był tak samo intensywny, raz do roku powinno się uzupełniać barwnik. Jeżeli chodzi o pielęgnacja po zabiegu, konieczne jest stosowanie odpowiednich kremów, które w swoim składzie posiadają witaminę E.