Dlaczego warto kupić sprzęt komputerowy poleasingowy?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup nowego sprzętu komputerowego to nie lada wyzwanie dla każdego portfela, ponieważ naprawdę bardzo dobrej jakości laptop, który przez wiele lat będzie dobrze służył swojemu właścicielowi, to koszt mieszczący się w granicach nawet kilku tysięcy złotych. Chcąc mieć dobry sprzęt w przystępnej cenie warto zatem nieco bliżej przyjrzeć się poleasingowym komputerom, które w odróżnieniu od tych przeznaczonych dla klientów detalicznych są znacznie lepsze pod wieloma względami. Dlaczego jednak warto kupić poleasingowe komputery?

Poleasingowy sprzęt komputerowy

Duże korporacje zatrudniają nawet do kilku tysięcy pracowników, którzy do wykonywania swoich codziennych obowiązków potrzebują odpowiedniego sprzętu, najczęściej w postaci poręcznych i niezajmujących zbyt wiele miejsca laptopów. Kupowanie tak dużych ilości komputerów wymaga dosyć sporych nakładów finansowych, co z punktu widzenia właścicieli firmy nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Na szczęście w obecnych czasach sprzęt komputerowy, podobnie zresztą, jak i samochody można bez problemu wynająć w ramach tzw. leasingu. Zazwyczaj po upływie 2-3 lat umowy leasingowe ulegają zakończeniu (korporacje nie wykupują sprzętów głównie z uwagi na politykę firmy) a sprzęt wraca do leasingodawcy, po czym zostaje za niewielką cenę odsprzedany firmie, która oferuje go następnie jako tzw. sprzęt poleasingowy. Najlepiej decydować się na zakup sprzętów sprowadzonych z zagranicy, ponieważ są one z reguły znacznie mniej wyeksploatowane niż te krajowe, co nie jest jednak regułą.

Klasa biznes na wyciągnięcie ręki

Poleasingowe komputery to sprzęty, które były wcześniej używane w jakiejś firmie w ramach umowy leasingu zazwyczaj przez okres wynoszący od 2 do 3 lat. Takie sprzęty projektowane są z myślą o pracy w korporacji, która bywa dosyć intensywna i wymaga płynności działania. Charakteryzują się bardzo solidną konstrukcją, dokładnym montażem, a także znacznie bardziej funkcjonalnym oprogramowaniem systemowym niż ma to miejsce w przypadku sprzętów przeznaczonych dla klientów detalicznych. Komputery, które przeznaczone są do zastosowań biznesowych, wyposażone są w większości w dodatkowe funkcje zabezpieczające, których w sprzęcie konsumenckim nie ma co nawet szukać. Poleasingowe komputery z uwagi na zastosowanie wysokojakościowych materiałów (plastiki odporne na zarysowania, obudowy metalowe odporne na upadki oraz zalanie, a także zawiasy, które nie rozpadają się po kilku tygodniach użytkowania) nawet po upływie 2-3 lat użytkowania są w bardzo dobrym stanie i działają w zasadzie bez zarzutu. Na rynku biznesowym najważniejsza jest przede wszystkim niezawodność sprzętu, a także łatwość jego serwisowania, natomiast rynek konsumencki stawia głównie na niską cenę, co nie idzie niestety w parze z wysoką jakością.

Niska cena idąca jednak w parze z wysoką jakością

Jak zostało wspomniane powyżej poleasingowe sprzęty komputerowe produkowane są z bardzo dobrych pod względem jakościowym materiałów, jednak można je nabyć w bardzo przystępnej cenie. Przykładowo laptop, którego wartość w chwili podpisywania umowy leasingu wyceniana była na 4 tys. zł po okresie 3-4 lat kosztuje co najwyżej 1/3 tej kwoty. Za stosunkowo niewielką cenę można nabyć laptopa, który taktowany jest zegarem wynoszącym ponad 3 GHz i to z procesorem Intel Core i5 (lub nawet i7) pierwszej generacji. Za taki sam produkt w sklepie RTV należałoby zapłacić nawet dwa razy więcej, otrzymując jednak znacznie gorszą jakość i sprzęt, który po krótkim okresie użytkowania należałoby zacząć serwisować lub wymienić na nowszy model. W bardzo przystępnej cenie można mieć zatem świetny sprzęt, który, przez co najmniej kilka lat będzie bardzo dobrze służył.

Mniejsza ilość zbędnego oprogramowania

Kupując laptopa przeznaczonego na rynek konsumencki, należy liczyć się ze sporą ilością zbędnego oprogramowania, którego w większość nie da się usunąć. Takie programy zaśmiecają jedynie komputer i spowalniają jego działanie, czego nie można powiedzieć właśnie o sprzętach komputerowych, które wcześniej stanowiły przedmiot leasingu. W laptopach biznesowych preinstalowany jest system w wersji zapewniającej bezproblemowe działanie każdej aplikacji, dlatego też taki właśnie laptop to prawdziwa gratka dla każdego poszukiwacza dobrego sprzętu.

Kilka słów na koniec

Używane sprzęty traktowane są przez większość osób za coś, co z pewnością ma dużo wad i zbyt długo nie posłuży w codziennej pracy. Nie można tego jednak powiedzieć o poleasingowych sprzętach komputerowych, które w odróżnieniu od nowych produktów dostępnych od ręki w sklepach RTV wykonane są ze znacznie lepszych materiałów odpornych na różnego rodzaju uszkodzenia, a także mają znacznie lepsze parametry pod względem technicznym. Rynek poleasingowych sprzętów komputerowych jest obecnie dosyć duży i jest na szczęście, w czym wybierać, dlatego też każda zainteresowana zakupem osoba z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie np na https://www.cebit.pl/. Warto przy tym podkreślić fakt, iż takie komputery produkowane są w większości przez najbardziej znane w branży firmy, których produkty dla zwykłego Kowalskiego to wydatek rzędu 3-4 tys. zł (czasem nawet więcej). Za połowę tej ceny można mieć niemal taki sam sprzęt z ta różnica, iż będzie się on odznaczał znacznie lepszymi parametrami, a także wysoką jakością wykonania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co wyróżnia zegarki Casio?
Co wyróżnia zegarki Casio?
Jakość i tradycja Casio ta marka zegarków, która jest w Polsce znana od wielu lat. Tak jak większość japońskich produktów, […]
Meble o dużych rozmiarach – jak bez problemu przetransportować je do nowego mieszkania?
Meble o dużych rozmiarach – jak bez problemu przetransportować je do nowego mieszkania?
W czasie przeprowadzki najwięcej problemów stwarza przewożenie mebli o dużych gabarytach. Zwykle transportujemy je zdemontowane, a w nowym lokum zajmujemy […]
Jak zostać adwokatem? – poradnik
Jak zostać adwokatem? – poradnik
Jeśli masz ambicję i napęd, aby zostać prawnikiem, ten przewodnik pomoże ci się tam dostać. Zostanie prawnikiem nie jest łatwe. […]
Ostatnie wpisy
Polecamy