W ostatnim czasie coraz powszechniej wykorzystywane w budownictwie są siatki cięto-ciągnione. To niezwykle interesujący produkt wytwarzany z metalu, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością i atrakcyjnym wyglądem. Wyjątkowy proces produkcji pozwala tworzyć siatki o różnych właściwościach i kształtach, które znajdują wiele zastosowań.
Do wykonania siatki cięto-ciągnionej używa się stalowych, mosiężnych, bądź aluminiowych arkuszy, a one, poprzez odwijak trafiają na siatkarkę, która wykonuje w nich nacięcia. W tym samym momencie urządzenie rozciąga i przesuwa blachę, co powoduje powstanie oczek. W zależności od rodzaju wykonywanych nacięć, oczka mogą mieć kształt rombów, kwadratów okręgów lub sześciokątów. Proces produkcyjny ma charakter bezodpadowy, a z arkusza o wymiarach jednego metra kwadratowego można uzyskać aż trzy metry siatki. Powstały produkt może być docinany, malowany proszkowo lub ocynkowany ogniowo. Szczegółowe informacje na temat procesu produkcyjnego dostępne są na stronie http://gozbet.pl/linia-do-produkcji-siatki-cieto-ciagnionej/.
Siatka cięto-ciągniona wykazuje się właściwościami antypoślizgowymi, dlatego jest powszechnie wykorzystywana do tworzenia ścieżek komunikacyjnych, kładek, stopni lub ramp. Produkt ten jest również używany przez architektów do tworzenia efektownych elewacji, fasad lub sufitów o charakterze industrialnym. W przypadku zastosowania oczek o odpowiedniej wielkości możliwe jest również użycie siatki jako osłony przeciwsłonecznej lub ekranu akustycznego tłumiącego hałas. Z każdym rokiem popularność tego materiału rośnie i pojawiają się nowe zastosowania.